• .

• Przedszkole nr 23 w Chorzowie istnieje od 1983r., znajduje się przy ulicy Floriańskiej 37, z dala od głównej ruchliwej ulicy. Wokół dwu piętrowego budynku rozciąga się duży ogród, w którym znajduje się mnóstwo zieleni oraz trzy poziomowy, nowy plac zabaw dla dzieci bogato wyposażony w huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, boisko i inne konstrukcje dostosowane do wieku i możliwości rozwojowych dzieci.

Do przedszkola uczęszcza 100 dzieci.

Jesteśmy placówką  cztero – oddziałową:

Gr. I - "Motylki" to grupa maluszków (3/4-latki);
          Gr. II - "Biedronki” to grupa średniaków (4/5-latki);
          Gr. III - "Koteczki”
          to grupa młodszych starszaków (5 latki) ,
          Gr. IV - "Ananaski" to grupa starszaków (6 latki).

Każda grupa posiada własną przestronną, słoneczną i funkcjonalną salę, bogato wyposażoną w pomoce dydaktyczne, zabawki, gry, kąciki tematyczne i sprzęty -  odpowiednio dostosowane do wieku dzieci w niej przebywających.

Przedszkole jest czynne od 6.00 do 16.30.

W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna - 7 nauczycieli, intendent, 4 woźne oddziałowe, kucharka i dwie pomoce kuchenne, konserwator oraz specjaliści: logopeda, pedagog i katechetka.

Atmosfera w przedszkolu określana jest przez rodziców i pracowników jako rodzinna, pełna ciepła i życzliwości, skierowanej głównie na dziecko. Od początku roku szkolnego przedszkole tętni życiem, nie tylko codziennymi zajęciami, bowiem organizujemy wiele uroczystości przedszkolnych dla dzieci i ich rodzin a także wizyty ciekawych gości, wycieczki i spacery, wyjścia do teatru i kina, spektakle teatralne na terenie placówki, występy różnych artystów. Lokalizacja przedszkola w pobliżu centrum miasta, sprzyja włączaniu się we wszelkie akcje organizowane na terenie miasta.
          Sukcesywnie wzbogacanie bazy swobodnej działalności dziecka a także warsztatu pracy nauczyciela sprawia, iż praca osiąga wysoki poziom.
          W realizację naszych działań zaangażowani są wszyscy pracownicy przedszkola a także rodzice i instytucje wspierające. Efektem wspólnie podejmowanych inicjatyw jest przedszkole, w którym dzieci mogą rozwijać swoje talenty i upodobania, czują się bezpiecznie i do którego przychodzą z radością.